Про бібліотеку

  Бібліотека села Великий Митник була заснована в 1954 році. Приміщення було засновано в старій сільській Раді. Завідуючим бібліотеки був Лоїк Олексій Степанович. У бібліотеці нараховувалось близько 200-х книг. 
 
 
 


 
 
 
 
  З 1954 року після закінчення бібліотечного технікуму завідуючою бібліотекою стала Очеретна Олена Семенівна - людина творча, неординарна. Так з її участю в сільському клубі була поставлена вистава "За двома зайцями" за п*єсою Михайла Старицького, а також вистава "Сватання на Гончарівці" за п*єсою Г.Квітки-Основ*яненка. 
  В бібліотеці відбулась презентація книги нашого письменника гумориста Олега Чорногуза "Книга веселих порад" за участю самого автора ,який подарував із дарчим підписом свою книгу для бібліотеки і яка зберігається в її фонді.
 Олена Семенівна була учасницею хору "Колосок" при сільському будинку культури та приймала участь у всіх виїзних концертах. Вона була віддана віддана бібліотечній справі понад сорок років, зробила великий внесок у розвиток сільської бібліотеки , неодноразово була нагороджена багатьма почесними грамотами. Також представлені вироби місцевої вишивальниці Пугач Марії Денисівни. Оформлено постійно-діючу книжкову виставку "Великий Митник-село край чорного шляху". На виставці преставлено вірші нашого односельчанина Олександра Локтіонова.
 У бібліотеці було відкрито краєзнавчий куточок "Чарівний подільський край - моя земля", де розгорнуто тематичну полицю "Золотий дзвін імен" (твори птсьменників земляків).
 Мовні скарби бібліотеки - словники, довідники , енциклопедії. Є довідковий апарат ,яким постійно користуються читачі бібліотеки. Книжкові виставки "Представляємо нові книги" - інформували про нові надходження літератури. Інформаційний стенд "Бібліотека і влада"знайомить з матеріалами регіональної інформації на допомогу пересічному жителю громади.
 
 
 
 
 

 
 
 Робота з дітьми - один з основних напрямків бібліотеки. Для молодших читачів розкрито ілюстроввано - книжкову виставку "Таємниці живої природи ". Відкриті постійно діючі полички : "Якщо серце не мовчить", "Стежки його долі","Розум без книжок,що птах без крил", "Юність без наркотиків та алкоголю", "Силу і спритність гартуй у спорті", "Азбука поведінки", " Казок чудовий хоровод" ,"Слово до слова весела розмова", "Твої права дитино". В розмаїтті книжкової інформації читачі завжди знайдуть для себе цікаве і корисне.
   На конкурс була представлена легенда  "Найкраще місце на землі",яку описав учень місцевої школи Дмитро Літинський. До святкування ювілею утворення Вінницької області був організований виїзд у м. Вінницю, де була представлена святкова світлиця із різними старовинними атрибутами. В святі взяли участь всі працівники культури Великомитницької сільської ради. До 85 - річчя Хмільницького району в бібліотеці було розгорнуто книжкову виставку "Хмільницькому району - 85" , зокрема представлено місцевий матеріал з історії села.
  В 2010 році бібліотека взяла участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості "У вінок Кобзаря вплітаємо майбутнє?". У цьому конкурсі взяло участь семеро читачів від 12 до 14 років. Були представлені: малюнки , вищиванки ,вірші ,твори.
  В 2011 році бібліотека взяла участь у конкурсі "На крилах Лесиної пісні", до 140-річчя від дня народження Л.Українки. Були представлені малюнки учнів-читачів бібліотеки по творах Лесі Українки.  Бібліотека співпрацює з школою , дошкільним закладом ,іншими установами ,що знаходяться на території села.
 
 
 
 
 

 
 
 В 1998 році зав. бібліотекою було призначено Каньшину Ольгу Сергіївну. Проходили масові заходи, оформлялись книжкові виставки на актуальні теми. Тема незалежної України ,її історії і сьогодення постійно присутня на книжкових виставках циклу "Наша Батьківщина - Україна".Зростає інтерес до історії рідного краю ,до пошукової краєзнавчої роботи. До 300-річчя села Великого Митника було представлено велику книжкову "Моє рідне село",яка експонувалась на протязі всього 2003 року. В 2006 році бібліотека взяла участь в програмі зібрання інформації про культуру,архітектуру,народні промисли,а також відомості про голодомор в селі. Було опитано старожилів села і зібрано документи і матеріали періоду 1932-1933рр. В 2007 році взяли участь в обласному конкурсі дитячої літературної творчості присвячений 75-річчю утворення Вінницької області "Я землі своєї паросток зелений". В 1964 році у селі Великий Митник закінчили будівництво нового Будинку культури,де було виділено приміщення для бібліотеки. Книжковий фонд щорічно зростав , збільшувалась кількість читачів бібліотеки. Тому в 1976 році у бібліотеку був призначений ще один бібліотекар Ітерська Галина Іванівна,яка працювала у бібліотеці 20 років і внесла значну частку у роботу сільської бібліотеки.
    В бібліотеці проводилась робота по патріотичному вихованню , на допомогу трудовому вихованню і професійній орієнтації. 
    Проводилась велика масова робота: читацькі конференції,обговорення книг, організовувались книжкові виставки ,бібліографічні огляди.
    Велика увага надавалась інформуванню спеціалістів сільського виробництва. При надходженні до бібліотеки літератури сільськогосподарської тематики проводились дні інформації,дні спеціалістів.
  Бібліотеці було присвоєно звання бібліотеки відмінної роботи.
 З 1980 року відбулася централізація бібліотечної системи і бібліотека перейшла на бюджет районного відділу культури.
  За роки централізації до бібліотеки надійшла велика кількість художньої та галузевої літератури. Книжковий фонд поповнився творами класиків,довідковими виданнями,літературою для дітей. Фонд бібліотеки склав понад 10 тис.прим.
  Бібліотеку відвідувало 10000 читачів - жителів села, в т.ч. понад 300 дітей - учнів місцевої середньої школи. 
   З 1991 року відбулися значні зміни в організації роботи бібліотеки. Великомитницька сільська бібліотека в числі інших бібліотек району була переведена на утримання місцевих сільськогосподарських підприємств. Але з 1998 року бібліотека знову перейшла в підпорядкування віддулу культури. З 2002 року бібліотека перейшла на бюджет сільської ради.
   В 1996 році Будинок культури в тому числі і бібліотеку було закрито на капітальний ремонт ,
який тривав до 1998року. Книги із бібліотеки були перенесені в дитячий садок,в віділену кімнату.
  У бібліотеці постійно діє акція "Подаруй бібліотеці книгу". 





   У 2011 році у бібліотеці оформлено книжкові виставки,тематичні полиці до знаменнитих і памятних дат:
- "Ми чуємо тебе Кобзарю крізь століття"(150 років з дня смерті Т.Г.Шевченка)
-"Космос - дорога без кінця"(50 років першого польоту в космос).
- "На Чорнобиль журавлі летіли" ( 25 років Чорнобильської трагедії")
- "Є така держава Україна" (15 років Конституції України")
- "Україна як мати у світі одна" (20 років незалежності).
   
 
 
Завдячуючи спонсорам, друзям бібліотеки щороку біюліотека виписує понад 10 назв періодичних видань. Фонд бібліотеки нараховує 12145 прим. книг, брошур. Бібліотеку відвідує понад 500 читачів.  Книговидача становить понад 10000 тис. книг на рік.
     Великомитницька сільська бібліотека була одною з найбільших сільських бібліотек району і незважаючи на демографічну ситуацію зменшення населення, бібліотека живе і працює, зберігає книжкове надбання і творчий наробіток, який збирався кількома поколіннями бібліотекарів.





Коментарі